Čerpací stanice zavádí senzorický marketing

Největší síť čerpacích stanic v České republice pracuje na dalším vylepšení služeb svým zákazníkům. Po modernizaci vzhledu, inovaci občerstvení a proškolování personálu, se nově zaměřila na smysly svých zákazníků. Testuje vhodnou vůni a podkresovou hudbu, která má umocnit pozitivní pocit řidičů z návštěvy čerpací stanice. 

„Naším cílem je neustálé zlepšování komfortu poskytovaného našim zákazníkům. Sledujeme moderní trendy a snažíme se vybrané z nich aplikovat na čerpací stanice. Ty dnes již nejsou jen nutnou zastávkou na doplnění paliva, ale místem k odpočinku, občerstvení a nákupu. Rozhodli jsme se vyzkoušet i takzvaný smyslový marketing, pomocí kterého dále zpříjemníme našim zákazníkům návštěvu na našich stanicích,“ vysvětlil Marek Zouvala, vedoucí odštěpného závodu Benzina skupiny Unipetrol.

Účastníci prvotního testu hodnotili šest variant vůní a stylů hudby. Mezi vůněmi zvítězila směs pojmenovaná Black Tea Fig, z hudby vyšel vítězně popový styl. Nyní se testování přesouvá přímo na čerpací stanice. Do pilotního projektu bylo zahrnuto pět čerpacích stanic - Drahelčice, Teplice, Kladruby, Brno Bystrcká a Praha Průhonice. „Do konce roku vyhodnotíme, jak jsou s novinkou zákazníci spokojení, a pokud se osvědčí, nasadíme ji v celé síti,“ řekla Agnieszka Bobrukiewicz, vedoucí odboru marketingu a dodala: „Během nadcházejících svátků otestujeme také vánoční hudbu a sváteční skořicové aroma.“

BOX – Senzorický neboli smyslový marketing

Cílem senzorického marketingu je navození příjemné atmosféry a vyvolání pozitivních emocí a jejich propojení s konkrétním místem, produktem či značkou. Využívá všech pět lidských smyslů. Zákazník je oslovován nejčastěji vůněmi, zvuky a barvami.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Zakřivený monitor s HDR

Dodavatel digitálních lifestylových zařízení a expert na LED monitory uvádí na trh monitor zaměřený na uživatele, kteří chtějí kvalitní obraz spojený s hrami. Proto tento model nabízí podporu standardu HDR10 na úhlopříčce 35 palců.

Monitor má VA panel s úhlopříčkou 35 palců a poměrem 21:9, rozlišením 3440 x 1440 pixelů, obnovovací frekvencí 100 Hz a míru zakřivení displeje 1800R. Moderní design v šedé barvě umocňuje úzký rámeček umožňující použití více monitorů vedle sebe.

„BenQ EX3501R odkrývá panoramatický pohled ve videích s dynamickým rozsahem HDR,“ říká Conway Lee, prezident BenQ Corporation a dodává: „Jeho výjimečné vlastnosti ho řadí do pozice naší vlajkové lodě v portfoliu zakřivených monitorů.“

Podpora HDR a FreeSync

V návaznosti na zvyšující se počet zařízení produkujících kvalitní HDR obsah, jako jsou online streamovací služby, herní konzole či Blu-ray přehrávače, nabízí BenQ EX3501R tuto technologii včetně vyšší svítivosti, kontrastu a širokého spektra barev pro maximální video zážitek. Podporuje různé nativní video formáty 24p, 25p a 30p bez umělé degradace. Kvalitní obraz dále vylepšuje i podpora AMD FreeSync a obnovovací frekvence 100 Hz.

Sofistikovaná konektivita a komfort

Monitor je vybaven nejnovějším USB-C konektorem vhodným pro rychlý přenos dat, 2K obrazu a zvuku. Konektivitu dále zajišťují 2x HDMI, DisplayPort a 2x USB 3.0. Pohodlí při sledování poskytne nastavitelný stojan a zejména exkluzivní technologie Brightness Intelligence Plus, která aktivně detekuje okolní osvětlení a automaticky nastavuje charakteristiku obrazu.

BenQ EX3501R je k dispozici na trhu za doporučenou koncovou cenu 19 990 Kč s DPH v České republice a 779,9 euro s DPH na Slovensku.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Síťové skenery jsou ideální pro malé a středně velké kanceláře

Jako odpověď na požadavky na technologii, která by pomohla přechodu do digitálního pracovního prostředí, byla představena nová řada síťových skenerů. Tento typ skenerů je ideální pro malé a středně velké kanceláře, do prostředí firem, bank a finančních institucí, ordinací a hotelů.

Lze je používat ve třech režimech skenování s odesláním, což znamená, že je možné je ovládat pomocí počítače nebo bez něj, případně přes rozhraní USB. Díky přednastavené funkci skenování mohou uživatelé skenovat přímo na server FTP, do složky SMB nebo e-mailu.

Dostupné jsou dva modely, KV-S1058Y skenuje při 65 ppm/130 ipm a KV-S1028Y skenuje při 45 ppm/90 ipm, což je nejvyšší rychlost skenování ze všech modelů Panasonic v této třídě. Dosahují stejných rychlostí u 200/300 dpi a černobílých i barevných dokumentů. Skenery řady KV-S10Y jsou také vybaveny velkokapacitním automatickým podavačem dokumentů (ADF). Díky tomu jsou ideální pro skenování větších dávek a oboustranných dokumentů se zásobníkem až na 100 originálů (80 g/m2).

Řada KV-S10Y je také vybavena rozpoznáním dvojího podání, aby se minimalizovaly prostoje při skenování. To znamená, že polohy a délky štítků, kuponů a fotografií lze uložit do paměti automaticky zakázat rozpoznání dvojího podání pro dokumenty stejného formátu.

„Prostředí kanceláří, pracovišť a obchodních operací se mění a vyvíjejí a technologie musí držet krok,“ vysvětluje Shinta Muya, marketingový manažer společnosti Panasonic pro komunikační řešení. „Nové skenery řady KV-S10Y představují novou generaci technologie. Jejich schopnost připojit se přímo k našim firemním systémům a podávat vysoké výkony, které naši zákazníci očekávají, znamená, že mohou hrát zásadní roli v posunu k digitálnímu způsobu práce.“

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor