ICT NNIOT NN | B2B NN | CB NN | DC NN |  RC NN |  CW NN |  EW NN | SM NN | ITSEC NN | NETGURU NN KANKRY facebook linkedin twitter youtube

ITglosa: Povídání o tom, proč mám zvýšenej tlak

Každé pondělí vám přinášíme neodborné IT glosy Michala Rady. Tentokrát nám poví o tom, jak si koupil chytrý tlakoměr a co z toho bylo.

Koupil jsem si tlakoměr. Kdo chce vědět proč, tak abych si mohl měřit tlak. Ale nezapomeňte, že jsem to já. Já si nemůžu koupit tlakoměr obyčejný, ale když už, tak chytrý. Takový, který se spojí s telefonem, zobrazuje grafiky, měří srdeční tep, váhu, hemživost spermií a já nevím co ještě. Jo a pak samozřejmě taky měří tlak.

Tlakoměr jsem rozbalil z krabice a jal se ho sestavovat. V příručce jsem se dočetl, že pokud chci pořádný návod, mám si sejmout QR kód z tenkého manuálu. To bych býval udělat chtěl, jenže jsem zjistil, že nemám žádnou čtečku QR kódů. Tak jsem se ji jal hledat. První aplikace měla suprové reklamní video, jen jaksi nesnímala QR kódy. Teprve třetí aplikaci jsem k tomu mohl použít, no té se zase nelíbil odkaz v tomto konkrétním QR kódu. Po dvaceti minutách procházení obchodu a instalaci asi desáté aplikace jsem to konečně měl. Mimochodem, mezitím se to stalo otázkou cti, protože jsem si jinak zjistil, jak se s tím přístrojem pracuje.

Jednoduché, stačí nainstalovat aplikaci a na přístroji stisknout jediné tlačítko. Mimochodem instalace aplikace bohužel ale už žádný QR kód neměla, takže jsem se jal zadávat její název do obchodu. Bohužel se jmenuje trochu jinak, takže jsme ji našel taky až na podruhé. Instalace byla bez problémů, což se ovšem nedalo říct o martyriu se zřizováním jinak naprosto nepotřebného účtu u výrobce. To vše jen proto, abych si to stejně pak spojil s aplikací Zdraví ve svém iPhone. Takže, po instalaci aplikace a vyplnění všeho možného se mi vytvořil účet a spustil se průvodce nastavením, který mi měl pomoci nastavit bluetooth připojení tlakoměru. Napodruhé se to spojilo, jaké bylo ale moje překvapení, když mi bluetooth oznámil, že potřebuji aplikaci, pochopitelně naprosto jinou, než se psalo v manuálu. Aplikace je ale od stejného výrobce, takže teď mám k dispozici aplikace pro jistotu dvě.

Dalším krokem je umístění přístroje na ruku. Já nevím, jestli jste někdy zkoušeli obmotat, přitáhnout a suchým zipem pak zafixovat manžetu na které je asi kilová krabička a to tak, aby se vám ta krabička nesvažovala furt dolů z ruky. No a když se mi to konečně podařilo, zjistil jsem, že jsem si to dal obráceně, takže se mi blbě bude mačkat to jediné velké tlačítko. Takže sundat, obrátit, a znova.

Pak šlo vše snadno a rychle. Strašně unavený a vytočený jsem si změřil tlak. No, co myslíte, jak to dopadlo? Ano, jestli mám nízký tlak zase nevím, podle měření to tak úplně nevypadá.

Ale vážně, je skvělé, že dnes si člověk může koupit přístroj, díky kterému je pro něj měření tlaku jednoduché, a hlavně, díky kterému - a to bez nutnosti si někam něco zapisovat - může mít on, ale třeba i jeho lékař - o jeho tlaku přehled.

Dobrý týden s dobrým tlakem vám přeje Michal Rada

 

Autor: Michal Rada